Language
Blog

Poszerzenie oferty o chiptuning i ekotuning w warsztatach samochodowych - pomysł na lepszy biznes

Wto 03 Sty 2012

Jeżeli prowadzisz warsztat samochodowy, to wiesz, jak ważne jest, aby klient, który przyjeżdża na naprawę samochodu, skorzystał z możliwie szerokiej gamy usług. Niejednokrotnie sam zastanawiałeś się, co dodać jeszcze do oferty, jak zachęcić klientów do tego, aby wracali i co zrobić, aby Twój warsztat był postrzegany jako profesjonalny i najlepszy w okolicy.

Ekotuning (chiptuning zmniejszający zużycie paliwa) - benzyna, LPG - Dodge Caliber 2.0

Pon 02 Sty 2012

Wykonaliśmy pomiary ograniczenia zużycia benzyny w dwulitrowym silniku Dodge Caliber (silnik GEMA, ten sam silnik lub analogiczne konstrukcyjnie są używane w Dodge Avenger, Dodge Nitro, Chrysler Sebring, Jeep Compass, Jeep Patriot, Mitsubishi Outlander, Mitsubishi Lancer) ze skrzynią automatyczną.

Ekotuning (chiptuning zmniejszający zużycie paliwa) - wyniki pomiarów Daewoo Lanos

Wto 20 Gru 2011

Założenia ekotuningu

Samochód porusza się po mieście i w trasie z prędkościami do 130 km/h, bez dużych przyśpieszeń. Zużycie paliwa na biegu jałowym po nagrzaniu silnika ma być jak najniższe. Auto nie musi być oszczędne, gdy jedziemy pełnym gazem, ale ma zużywać jak najmniej paliwa przy małych i średnich obciążeniach oraz postojach w korkach.

Mniejsze spalanie paliwa, czyli nowy wymiar tuningu elektronicznego

Czw 15 Gru 2011

W popularnych autach benzynowych, szczególnie tych z małymi silnikami istnieje możliwość obniżenia zużycia benzyny poprzez zmiany w programie sterownika. Takie zmiany nie wpływają na normę spalin, ale obniżają zużycie paliwa przy zachowaniu stylu jazdy. Różnice mogą być dość znaczne. Przykładowo w małych silnikach aut takich jak Ford Focus,Opel Corsa czy Seat Ibiza, Cordoba albo Leon i wielu innych spalanie można zmniejszyć o 10% przy tej samej mocy i momencie obrotowym silnika.

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. V-tech Tuning s.c. zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji w Wikipedii

facebook