Language
Blog

Czarnoksiężnik z krainy ON - czyli najwięksi mistrzowie pokazują jak zaliczyć w USA test bez przygotowania – część 1.

Pią 23 Paź 2015

Jeżeli zapragniemy na rynku amerykańskim sprzedawać samochody, to okaże się, że zła czarownica Epa (epa.gov) zażąda, aby nasz pojazd uzyskał stosowną homologację na podstawie przepisów prawa cywilnego o ochronie środowiska (dział 40). §86.004-16 podpowiada ponadto, że mamy przy tym nie kombinować i nie „optymalizować” wyników (prohibition of defeat devices). Mamy więc trudny i ciężki test do zaliczenia, ale nie z takimi problemami jest w stanie poradzić sobie czarnoksiężnik, zwłaszcza ten z krainy ON.

Łańcuchy śniegowe w sprayu lekiem na atak zimy?

Pon 12 Paź 2015

Nie ma przyjemniejszego uczucia, gdy po zalodzonej i śliskiej drodze jedziemy bezpiecznie, mając założone zimówki i łańcuchy śnieżne, a inni kierowcy dali się zaskoczyć atakiem zimy niczym służby drogowe. Nagły opad śniegu i drogi są zablokowane – a przecież jak widać taka sytuacja może zdarzyć się już w październiku. Jeżeli mamy już opony zimowe – to dobrze, ale zwykle nie zakłada się ich w październiku, bo przychodzą cieplejsze dni i opony szybko się zużyją. Czasami nawet opony zimowe nie dadzą rady – gdy podjazd albo zjazd jest zalodzony.

Ford EcoBoost – chip tuning staje się przyjemnością

Pią 09 Paź 2015

Nie ma chyba bardziej obsypanych nowymi patentami i wypełnionych nowinkami silników benzynowych, jak seria EcoBoost od Forda. 128 nowych patentów chroni tę linię konstrukcyjną silników i powoduje, że to najbardziej zaawansowany typ silnika ostatnich lat...

Chip tuning czy box?

Śro 07 Paź 2015

Jeżeli już postanowiliśmy zmodyfikować nasz samochód i zwiększyć jego moc i moment obrotowy, to stajemy przed dylematem: czy zainstalować nowy program w sterowniku silnika (czyli popularny chip tuning), czy też postawić na dodatkowy zewnętrzny sterownik cyfrowy dopinany do wiązki samochodu (czyli tuning box lub power box).

Problem z DPF – wyłączyć czy naprawiać?

Wto 06 Paź 2015

Usuwanie DPF jest popularną metodą na rozwiązanie problemu z DPF i FAP. Zapchany filtr DPF powoduje spadek mocy i notoryczną awarię. Kontrolka filtra cząstek stałych i ewentualnie kontrolka awarii silnika świecić się będą non stop. Wymiana filtra DPF w serwisie jest bardzo droga i dlatego wielu kierowców decyduje się na deaktywację filtra i jego mechaniczne usunięcie. Ale czy to jedyna droga?

Łańcuchy śniegowe łatwe w montażu

Pon 05 Paź 2015

Każdy, kto chociaż raz zakładał tradycyjne łańcuchy śniegowe na koła, zauważył, że wcale nie jest to proste zadanie, szczególnie gdy auto już utknęło w śniegu czy zaspie, albo na zewnątrz panuje mróz, a auta jadą nam za plecami.

Wykres z hamowni – jak czytać?

Pon 05 Paź 2015

Odczytanie wykresu z hamowni podwoziowej nie jest wcale trudne. Wykres z hamowni ułożony jest tak, że na osi poziomej prezentowane są obroty silnika, a na pionowej (lub dwóch pionowych, zwykle po lewej i po prawej stronie wykresu) wartości mocy, momentu i ewentualnie innych logowanych parametrów (np. ciśnienia doładowania, lambdy, AFR albo temperatury spalin lub współczynnika dymienia).

Chip tuning szkolenia – stań się profesjonalistą

Pią 02 Paź 2015

Jeżeli już zacząłeś pracę jako tuner i chip tuning stał się twoją pasją to zapewne często natrafiasz na sytuacje, w których przydało by się wiedzieć więcej. Pomocne bywają zagraniczne fora, ale jak szybko odkryjesz, piszący tam ludzie to albo również początkujący tunerzy, albo prawdziwi mistrzowie, piszący zdawkowo i nie chwalący się zdobytą wiedzą. To logiczne – skoro chip tuning jest doskonałym pomysłem na biznes, to odnoszący sukces niechętnie dzielą się ciężko (i drogo) zdobytą wiedzą.

Pomiary na hamowni podwoziowej – podstawa profesjonalnego chip tuningu

Pią 02 Paź 2015

Kiedy idziemy do lekarza, trudno sobie wyobrazić, aby taki fachowiec, który w końcu będzie zajmował się naszym zdrowiem - czymś co jest dla nas drogie i ważne - nie posługiwał się profesjonalnym sprzętem. Znachorzy to domena przeszłości.

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. V-tech Tuning s.c. zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji w Wikipedii

facebook