Language
Blog

Zwiększenie mocy w samochodach na kategorię AM

Wto 31 Sty 2023

Czterokołowce lekkie, nazywane też niekiedy microcarami to kategoria pojazdów na prawo jazdy AM. Producenci to Microcar, Ligier, Aixam, Chatenet, JDm, Bellier, Grecav, Due i wielu pomniejszych. Popularność samochodów na kategorię AM rośnie gwałtownie.

Chiptuning strojenie PowerBox Digital V-tech (1.2 TSI)

Wto 27 Gru 2022

Strojenie PowerBox Digital w programie V-tech. Część 1 - logowanie parametrów, najprostsza modyfikacja

Dlaczego sprzedajemy tylko programy testowane na hamowni?

Czw 24 Lis 2022

Pozornie to bez sensu - mamy wiedzę, aby zmodyfikować każde auto. Producent nie ma znaczenia. Sami uczymy na naszych kursach, że wiedza o działaniu sterowników silnika jest uniwersalna. Dlaczego więc nie kupisz od nas programu nie przetestowanego na hamowni?

Dlaczego szkolimy w chiptuningu w WinOls?

Wto 22 Lis 2022

Na rynku istnieje kilka różnych rozwiązań. Można korzystać z Titanium, Swiftec i jeszcze kilku innych edytorów do odczytów ECU z samochodu. Jednak my uważamy, że WinOls jest bezkonkurencyjny i jest jedynym narzędziem, pozwalającym stać się naprawdę dobrym tunerem. Dlaczego?

Cyfrowe czujniki SENT i Powerbox Digital do nich

Pon 14 Lis 2022

Od pewnego czasu na rynku pojawiły się samochody wyposażone w nową, cyfrową generację czujników ciśnienia, przepływu albo mechatroniczne sterowanie turbosprężarką. Dotychczasowe rozwiązania bazowały na analogowym (przeważnie od 0-5V) przesyle zmierzonego sygnału, a jego konwersja na sygnał cyfrowy odbywała się dopiero w sterowniku silnika. Najpierw sygnał był konwertowany na postać cyfrową przez przetwornik analogowo-cyfrowy, a następnie przeliczany na wartość fizyczną (np. na ciśnienie wyrażone w hektopaskalach). Czujniki wymagały oczywiście zasilania, ale niekoniecznie musiały zawierać w środku zaawansowaną elektronikę.

Battery story

Śro 09 Lis 2022

Żeby zrozumieć, co dzieje się z dowolnymi bateriami bazującymi na licie (Li-ion) trzeba zrozumieć, co dzieje się z samym litem i solami litu. Jako, że wiemy, że sole litu używane w bateriach są stabilne w temperaturach pokojowych, to należy zapytać, co dzieje się z nimi w temperaturach 50+ C oraz poniżej zera.

Serwis samochodowy na serio

Wto 06 Mar 2018

Minęło już trochę czasu od momentu, kiedy zestaw kluczy i śrubokrętów wystarczał do wykonywania większości napraw mechanicznych w samochodach. Dziś, przy pojazdach wypełnionych elektroniką, komputerami i bazujących na zaawansowanych systemach wtryskowych potrzebne są nowe narzędzia. Narzędzia elektroniczne.

Zwiększenie zasięgu i trwałości baterii w samochodach elektrycznych

Wto 01 Sie 2017

Jazda bazująca wyłącznie na korzystaniu z przyspieszania – zużywania lub regeneracji - odzyskiwania energii nie jest efektywna energetycznie i bardziej obciąża baterię.

Dla zobrazowania przyjrzyjmy się efektywności energetycznej i jako przykład weźmy zjazd autem ze wzniesienia i wyjechanie na następne o tej samej wysokości. Zbliżona do takiej sytuacja ma miejsce w terenie pofałdowanym. Dla uproszczenia pomińmy opory powietrza, opory toczenia oraz opory mechanizmów. Załóżmy, że akumulator w naszym pojeździe jest całkiem pusty.

Żywotność baterii Leaf, PHEV, Tesla, EV

Śro 14 Cze 2017

W literaturze naukowej spotykamy wiele analiz dotyczących wpływu sposobu użytkowania, prądów ładowania i rozładowywania czy poziomów ładowania na żywotność baterii. Warto zwrócić uwagę, że głównym czynnikiem, stojącym za pogarszaniem pojemności i zdolności do dostarczania dużych prądów w bateriach jest jej temperatura. Im cieplej – tym gorzej. Pozostałe czynniki są przeważnie wtórne i ich wpływ jest pośredni - są przyczyną wzrostu temperatury wewnątrz ogniw i ich stopniowego zużywania.

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. V-tech Tuning s.c. zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji w Wikipedii

facebook