Language
Blog

Łańcuchy śniegowe w sprayu lekiem na atak zimy?

12.10.2015 10:29
przez V-tech Tuning
Izzygrip - łańcuch śniegowy w sprayu

Nie ma przyjemniejszego uczucia, gdy po zalodzonej i śliskiej drodze jedziemy bezpiecznie, mając założone zimówki i łańcuchy śnieżne, a inni kierowcy dali się zaskoczyć atakiem zimy niczym służby drogowe. Nagły opad śniegu i drogi są zablokowane – a przecież jak widać taka sytuacja może zdarzyć się już w październiku. Jeżeli mamy już opony zimowe – to dobrze, ale zwykle nie zakłada się ich w październiku, bo przychodzą cieplejsze dni i opony szybko się zużyją. Czasami nawet opony zimowe nie dadzą rady – gdy podjazd albo zjazd jest zalodzony.

Jako pomocniczy środek polecane są dwa rozwiązania: warto wozić ze sobą zawsze tzw. „łańcuchy śniegowe w sprayu” (liquid snow chains) – małą buteleczkę z mieszanką polimerów która naniesiona na oponę poprawia po paru minutach przyczepność na lodzie ponad trzykrotnie. Nie trzeba męczyć się na poboczu drogi z zakładaniem na mrozie łańcuchów, a możemy poczuć się bezpieczniej na podjazdach i szczególnie – na oblodzonych zjazdach. Po napyleniu na koło (nawet mokre – to nie ma znaczenia) po chwili przyczepność poprawia się nie do poznania. Najnowsza generacja takiego „łańcucha śniegowego” od IzzyGrip to mieszanka 3 polimerów wykorzystująca siły Van Der Vaalsa do poprawy przyczepności. Nie ściera się szybko tak jak poprzednie generacje produktów. Można też użyć ją na buty – ogólnie warto ją mieć, tak na wszelki wypadek – pomoże zawsze, choć na wielkie zaspy może nie dać rady. Wówczas potrzebne są już łańcuchy z prawdziwego zdarzenia.

Drugą kategorią są łańcuchy śniegowe. Skuteczne bardzo, choć problematyczne w szybkim zastosowaniu, ponieważ ich założenie, szczególnie od strony pasa ruchu przy sytuacji awaryjnej bywa niebezpieczne. Jeżeli już spray nie pomoże, bo zaspy są za duże, to najszybciej założymy łańcuchy z adapterem na koło, albo łańcuchy kompozytowe.

Te ostatnie, produkt Michelin Easy Grip to alternatywa łańcuchów śniegowych metalowych. Ciche, szybkie w zakładaniu (podobnie jak tzw. „skarpety na koła” - ale wielokrotnie od nich skuteczniejsze), efektywne na śniegu i lodzie, a co najważniejsze – da się je założyć nawet w ciasnych nadkolach, dosłownie w parę minut. Easy Grip ma certyfikację jako łańcuch śniegowy (oczywiście skarpety na koła i „łańcuch śniegowy w sprayu” mieć jej nie mogą, bowiem są tylko pomocą przy sytuacji zagrożenia, a nie pełnoprawnym łańcuchem). Ta nowatorska technologia popularyzuje się w Europie – lekkie i łatwe w przechowaniu w bagażniku, nieplączące się łańcuchy śniegowe z kompozytu (aramidu na kamizelki kuloodporne i kevlaru) i banalne w czyszczeniu stają się substytutem ciężkich metalowych łańcuchów.

Wróć

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. V-tech Tuning s.c. zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji w Wikipedii

facebook