Language
Blog

Łańcuchy śniegowe łatwe w montażu

5.10.2015 11:30
przez V-tech Tuning

Każdy, kto chociaż raz zakładał tradycyjne łańcuchy śniegowe na koła, zauważył, że wcale nie jest to proste zadanie, szczególnie gdy auto już utknęło w śniegu czy zaspie, albo na zewnątrz panuje mróz, a auta jadą nam za plecami. Z drugiej strony brak łańcuchów to największy grzech, gdy wybieramy się w rejony górskie zimą (można w ostateczności wozić też łańcuchy zimowe w sprayu, ale nie zastąpią one zwykłych łańcuchów w najcięższych warunkach i mogą pomóc doraźnie, na lodzie czy stromym podjeździe). Metalowe łańcuchy są ciężkie, zakłada się je dość długo (i jeszcze najpierw trzeba je rozplątać) oraz są zimne w dotyku – co chyba oczywiste – w końcu są metalowe. Ponadto niezbyt dobrze się je zakłada w ciasnych nadkolach, a niekiedy – nie da się ich założyć. Alternatywą mogą być łańcuchy z systemami szybkiego montażu – ale te z kolei są bardzo drogie i zazwyczaj nietrwałe. Łańcuchy stalowe niszczą również opony (choć w zależności od kształtu oczka – z różną intensywnością – te z oczkami o przekroju okrągłym niszczą dużo mniej, ale z kolei mają gorsze parametry na lodzie).

Kompozytowe łańcuchy na koła (Michelin Easy Grip) nie mają wielu wad łańcuchów tradycyjnych – są lekkie, zakłada się je banalnie łatwo, nie plączą się i nie zamarzają w nich zamki i mechanizmy. Nie uderzą nam o nadkole i sprawdzą się, gdy chcemy szybko założyć je na koła. Jazda na nich jest cicha i nie niszczą opon. Zakłada się je podobnie, jak „skarpety na koła” ale w przeciwieństwie do takich „pokrowców” mają potrzebne certyfikaty – są łańcuchami, a nie zimowym wspomagaczem. Kto raz spróbował, jak sprawdzają się łańcuchy kompozytowe (wykonane z aramidu, materiału na kamizelki kuloodporne) ten już nie wróci do łańcuchów zimowych tradycyjnych.  To jedyne nie wykonane ze stali łańcuchy, które są wśród zwycięzców testu łańcuchów zimowych niemieckiego ADAC.

Więcej informacji

Wróć

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. V-tech Tuning s.c. zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji w Wikipedii

facebook