Chip tuning Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 81 kW

Marka:    Model:    Generacja:    Wersja:


Chip tuning Seat czyli podniesienie mocy jest możliwy zarówno w modelach Seat TDI (od rocznika 1992), jak i 1.8T i TFSI oraz TSI, a także w silnikach wolnossących FSI. We wszystkich Seatach z DPF istnieje możliwość wyłączenia filtra cząstek stałych DPF, lub o ile nie jest on stopiony – chemiczna regeneracja filtra. Bezpieczny indywidualny chip tuning Seat w Krakowie, oraz u wszystkich przedstawicieli w kraju możliwy jest w każdej wersji mocowej. Zwiększona zostaje zarówno prędkość maksymalna, elastyczność jak i moc i moment obrotowy. Tuning odbywa się poprzez gniazdo OBD. Oszczędzanie paliwa jako wariant tuningu dostępne jest do chip tuningu wszystkich modeli Seat. Nasze chipy są bezpieczne dla silnika i nie ograniczają żywotności silnika – mamy doświadczenie gromadzone przez 18 lat pracy i profesjonalne obciążeniowe hamownie podwoziowe. Dla niektórych wersji silnikowych istnieje także opcję dalszego podnoszenia osiągów poprzez wymianę turbosprężarki na wydajniejszą, zmianę intercoolera oraz dalsze przeróbki mechaniczne układu dolotowego oraz wydechu. Do Seat dostępne są również zewnętrzne power boxy kontrolowane z telefonu z Android albo iPhone. Uzyskują podobne efekty jak chip, ale bez ingerencji w samochód i mogą łatwo być usunięte przed wizytą w ASO. Moc silnika może być przełączana wówczas poprzez aplikację na telefonie, w czasie rzeczywistym, bez wyłączania silnika. Zużycie paliwa Seat może zostać ograniczone również dzięki podniesieniu mocy, głównie w wyniku podniesienia sprawności. Zwiększenie mocy nie oznacza zwiększonego zużycia paliwa i w zasadzie zależy od sposobu jazdy, choć oferowany jest eko tuning, który kładzie szczególny nacisk na ograniczenie zużycia paliwa, ale bez dużych przyrostów mocy i momentu obrotowego. Wykresy z hamowni dostępne są dla części wersji silnikowych, ale wciąż je dodajemy. Możesz skontaktować się z nami w sprawie indywidualnej oferty, wykresu z hamowni lub umów się aby tylko zmierzyć swój samochód na hamowni i porozmawiać o możliwościach jego tuningu. Zadzwoń: 12 658 66 66.

Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 81 kW

Oryginał Chip Tuning Power Box
Moc (przyrost mocy): 110 KM 130 KM (+20) 125 KM (+15)
81 kW 96 kW (+15) 92 kW (+11)
Moment obrotowy (przyrost momentu): 235 Nm 300 Nm (+65) 295 Nm (+60)
Prędkość maksymalna fabryczna i po tuningu:

Chip Tuning Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 81 kW 130 KM (+20)

Chip Tuning Wykres z hamowni dla skrzyni manualnej:
Chip Tuning Wykres z hamowni dla skrzyni automatycznej:
Dostępne opcje:
wyłączenie recyrkulacji spalin EGR, korekta dawki rozruchowej (startu na ciepłym silniku)
Zasada modyfikacji:

Chip tuning Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 81 kW polega na przeprogramowaniu sterownika silnika na nowe indywidualnie przygotowane ustawienia, dopasowane do konkretnego auta i zwiększające moc i moment obrotowy silnika a następnie na badaniu rezultatów na hamowni podwoziowej. Dodatkowe korzyści to lepsza praca silnika i większa elastyczność, wzrost dynamiki już od niskich obrotów i oszczędność paliwa przy umiarkowanym stylu jazdy.

Power Box Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 81 kW 125 KM (+15)

PowerBox (Diesel box) Wykres z hamowni dla skrzyni manualnej:
PowerBox (Diesel box) Wykres z hamowni dla skrzyni automatycznej:
Typ power boxa:
VT101502
Zdjęcie wtyczki:
Instrukcja montażu:
Zasada modyfikacji:

Power box Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 81 kW to zewnętrzne urządzenie, wpinane w wiązkę silnika w oparciu o fabryczne wtyczki. Jest bezinwazyjne i każdy posiadacz może sam go wypiąć z auta i zapiąć powtórnie w kilka minut. Charakterystyki tuningowe power boxa dobierane są indywidualnie, tak samo jak w chip tuningu. Dodatkowe korzyści to większa elastyczność, wzrost dynamiki już od niskich obrotów i podobnie jak w chip tuningu - oszczędność paliwa przy umiarkowanym stylu jazdy.

Rozwiązania chip tuning, power box i oszczędzanie paliwa dla innych samochodów marki Seat, kliknij tutaj
Cofnij